Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

K 40. narozeninám

Hledáte dárek pro maminku k 40. narozeninám? Poradíme vám jaké dárky udělají zaručeně radost a naopak, které dárky raději nekupovat.

Jaký dárek k 40. narozeninám?

Maminka je ve 40 letech zkušená žena, děti jsou obvykle starší a tak lze vybírat dárky, které si užijí společně, tedy pokud si nechce od dětí právě odpočinout :-).

Pak je potřeba vyhodnotit povahu a zájmy maminky. Akční žena bude stále vyhledávat zábavu, akci, adrenalin. Pokud tedy nevím po čem konkrétním touží a nechcete se na to ptát, zkuste se inspirovat tipy na skvělý dárek. Nemusíte se bát nevhodného dárku, každý lze přeci jednoduše vyměnit za jiný.

Adrenalinový dárek

Hledáte dárek pro maminku, která se nebojí pořádné výzvy? Máme pro vás tipy na nejdostupnější a nejoblíbenější adrenalinové dárky. Pokud byste si z našich tipů nevybrali, navštivte kompletní nabídku adrenalinových dárků.

1) Tandemový seskok

Pro zdravé ženy, které netrpí bolestmi zad nebo krční páteře je skvělým tipem bungee jumping. Skáče se z mostu v Chomutově, ze skokanských můstků v Harachově nebo z jeřábu ve více městech. O ještě větší příděl adrenalinu se jistě postará tandemový seskok padákem.

2) Via Ferrata

Adrenalin pro celou rodinu, aneb, budete se bát společně. Víte co je to Via ferrata? Pokud jste o to nikdy neslyšeli, nebo víte o co se jedná, ale ještě nevyzkoušeli, je ideláním dárek kurz Via ferraty. Nejlepší místo pro tento  kurz je v Děčíně, kde je na výběr několik tras různých obtížností. Druhou nejlepší volbou je zajištěná cesta v Semilech, kde si můžete s instruktorem vyzkoušet 2 obtížnosti. Via ferraty najdete na více místech v České republice a téměř všechny jsou vhodné pro začátečníky. Nejnovější přírustek je ferrata Havranka v Českém Krumlově, kde si samozřejmě také  můžete objednat kurz.

3) Úniková hra

Pořádná porce zábavy nebo dokonce i adrenalinu při hraní únikových her. Současný fenomén her inspirovaných Pevností Boyard, je skvělý tip na dárek pro celou rodinu. Doporučujeme Prison Island Praha, kde na vás čeká 29 místností s různorodými úkoly. Podobný princip najdete v Terezíně. Chcete se bát, navštivte nejstrašidelnější únikové hry v České republice Dům duchů nebo ještě děsivější Poltergeist v Praze.

Romantický pobyt

Romantický pobyt pro maminku s tatínkem, odpočinek a souznění bez dětí, pouze oni dva. Dopřejte mamince krásný pobyt.

1) Zámek Loučeň

Nejkrásnější historický pokoj najdete na zámku Loučeň. Dobový nábytek a zámecké prostředí navodí skvělou atmosféru. Bonusem pobytu je unikátní svět labyrintů v zámeckém parku. 

2) Tančící dům

Věděli jste, že v Tančícím domě je hotel? Právě tady najdete nejkrásnější výhled z pokoje, představte si, že ležíte v posteli a koukáte se na noční starou Prahu, není to dokonalý pobyt? 

3) Romantický Krumlov

Nejkrásnější je Český Krumlov večer, kdy se ponoří do romantické atmosféry s minimem turistů, budete mít Krumlov téměř jenom pro sebe. Máme pro vás samozřejmě skvělý tip na ubytování. Co byste řekli pobytu v historickém domě ve stylových pokojích kousek od centra? . 

 

4) Zámek Wichterle

Dalším tipem na romantický dárek je opět zámecký pobyt, sice trochu v novodobějším duchu, ale romantická atmosféra zaručena, zvlášť během wellness a koupele v historickém sklepení. Zámek Wichter najdete v Bílých Karpatech.

5) Glamping Bahenec

Netradiční pobyt v kopuli s luxusním výhledem až na daleké Tatry. Noc v kopuli je vskutku netradiční zážitek a večerní i ranní výhledy si bude pamatovat celý život. 

Další tipy na dárek

Naše další tipy na dárek, o kterých si myslíme, že jsou vhodné pro 40 letou maminku, jedná se o tradiční zážitky, které potěší každou ženu.

1) Masáže

Dárek, který potěší maminku v každém věku, komu by se nelíbila poctivá masáž? Doporučujeme pouze prvotřídní masáže od profesionálů.

2) Proměna

Proměna je poměrně náročný dárek, jak finančně, tak také emočně. Musíte si být jisti, že si to maminka nevyloží špatně. Darováním proměny neříkáte, že by byl někdo ošklivý, ale je to prostor pro změnu image a den strávený v rukou vizážistů je prostě úžasný.

3) Degustační menu

Sázka na jistotu, každá maminka si přeci ráda pochutná na něčem lahodném. Bohužel námi prověřené restaurace, které můžeme doporučit jsou zatím pouze v Praze. Zde doporučujeme Tančící dům nebo thajské degustační menu. Také můžeme doporučit návštěvu šnečí farmy v Nihošovicích s degustací.

Na závěr náš tajný tip pro celou rodinu. Už jste slyšeli o canyoningu? Kompletní informace k tomuto úžasnému zážitku najdete zde.